Како хороскопските знаци се снаоѓаат во љубовните авантури?

Овен Вие сте лесен плен за искусните шармери и заводници, реагирате спонтано, нагонски на еротскиот повик за авантура. Приликите за флерт се достапни од сите страни, на пример тоа може да биде слаткиот колега или згодниот сосед. Грижата на совеста поради постојаниот партнер ја чувствувате дури кога ќе заврши авантурата. Бик Иако вие сте тврдина... Continue Reading →

‘Слабости’ на вашиот хороскопски знак

Иако, зависностите и склоноста кон пороци е комплексна работа и е надвор од опсегот на Зодијакот, сепак некои Хороскопски знаци се поотпорни и полесно се спротивставуваат на искушенијата. Алкохолот, дрогата, цигарите, сите нас, не мамат од раните денови. Но зависностите не се ограничени само на тоа, и ние можеме да бидеме зависници од секс, работа, итн…... Continue Reading →

Зошто ја растураме енергијата на неважни нешта?

Недостатокот на концентрација често е причина заради која не ги остваруваме своите цели и идеи. Зошто ја растураме енергијата на неважни нешта? Начинот на кој го насочуваме нашето внимание го одредува нашиот личен магнетизам. Веројатно сте забележале дека некои луѓе едноставно 'зрачат'. Нивниот начин на размислување, самодовербата, верување во реализацијата на сопствените идеи, го обликува... Continue Reading →

Како да ги привлечете работите во својот живот?

Кога мислиме, енергијата се става во движење и врши комуникација, односно, интеракција со другиот создаден свет на специфичен начин, така што мисловната енергија како голем магнет кон себе привлекува слична енергија од околниот свет во форма на луѓе, нешта, настани или состојби кои се складни со нашата енергија. Врз основа на она што ќе привлечеме... Continue Reading →

Не толерирајте повеќе љубомора- не се газете себеси, туку почитувајте се

Дали некогаш сте се запрашале дали вашиот партнер ве лаже за тоа каде оди? Дали некогаш сте уништиле совршена вечер обвинувајќи го вашиот партнер дека направил нешто за што сте сигурни дека тој не сторил? Сето ова и многу повеќе се знаци на љубомора. Никој не сака да биде љубоморен бидејќи тоа е љубомора што... Continue Reading →

Машка љубомора според хороскопскиот знак

Погледнете како машките претставници на хороскопските знаци се справуваат со љубомората. Овенот како радар го следи секој чекор на својот партнер, а секоја насмевка подарена на некој друг или одењето во кафуле во туѓо друштво му забива нож во вљубеното срце. Во такви ситуации очекувајте жолчни изливи на љубомора, тешки обвинувања, па дури и закани.... Continue Reading →

Бараше подобра, па на крајот остана сам

Мојот сопруг и јас бевме во брак веќе 10 години и можам да кажам дека имавме убав однос. Две деца, куќа, стабилни кариери... се до еден ден додека не добив повик од непознат број. Ми се јави непозната жена која сакаше да разговара со мене. Рече дека е љубовница на мојот сопруг. Бев малку збунета... Continue Reading →

Не е важно што постигна, туку што се’ совлада

Одвоете време да се запознаате себеси. 'Осознај се себеси', рече Аристотел. Кога знаете кои сте, можете да ги одберете вистинските цели за себе и да имете искрено уверување. Да се совладаш себеси значи да се живее со смисла. Животот не е фер ама е добар. Мислењето дека животот ви должи лагодност и недостаток на проблем... Continue Reading →

Се’ успеав да одболедувам..

Некогаш немам сила, признавам, некогаш мојата посилна половина ќе се изгуби или залута, животот изгледа безнадежно, сакам да врескам на цел глас, сакам да патувам, да излезам од дома, од државата, од својата кожа... Се ценкам за деновите како на пазар, купувам време по тезгите, ги губам годините како некој коцкар парите, ми се рушат... Continue Reading →

Како се извлеков од канџите на нарцисот

Почна наивно. Опуштено. Ред кафе, па измеѓу малку допишување и повици. Мене ми годеше разбирањето какво до тогаш немав почувствувано, а нему му годеше моето внимание и некој да му се восхитува. Јас сум полна со емпатија, а нас нарцисите најмногу не' сакаат. Прецизно ја разработуваше својата мрежа се додека не влегов во неа. Немав... Continue Reading →

Up ↑