Неделен хороскоп од 25 до 31 октомври 2021

Овен

Постојат неколку знаци дека на една личност и се допаѓате. Ова може да биде клучно за постигнување на среќа, посебно сега. Време е повеќе да се забавувате. Овновите во сабота ќе доживеат оштра промена на расположението поради влошување на положбата на Марс. Обидете се да ги средите приоритетите.

Бик

Биковите треба да ги презвземат најважните работи и што помалку време да поминат во грижи. Оваа недела ќе биде стресна и напната, но Бикот ќе може да се носи со сите проблеми во љубовната и финасиската сфера. На работа е важно да се почека со некои одлуки или идеи за да биде ставот појасен. Не вреди да се ризикува при донесувањето на важни одлуки. Избегнувајте големи трошоци.

Близнаци

Почнува поволно време за нови работи, како за купување. Близнаците ќе можат да го подобрат својот живот, но за тоа прво мора да ја разбудат својата сила и да го исчистат срцето од негативност. Кон крајот на неделата можни се неочекувани трошоци, па астролозите советуваат да не брзате со одлуките. Мора да ги користите советите на саканите, да носите одлуки мудро и внимателно. Почетокот на неделата е совршен за менување на валутата, отворање на банковна сметка. На работа избегнувајте озборувања, гласини и трачеви.

Рак

Раковите треба да бидат исклучително внимателни во комуникација со другите. Неопходно е да ги заобиколите луѓето со слаба енергија. Мора да покажете повеќе самостојност во својата работа. И во љубовта е најдобро што повнимателно да носите одлуки. Лошата благосостојба може да биде финансиски и оперативен камен на сопнување. Раковите треба повеќе да одмараат и да се обидат да најдат време за опуштање и некое кратко патување. Ќе ви годи промена, а нова и убава енергија помага да ја одржите својата продуктивност на високо ниво.

Лав

Расположението на Лавовите може драматично да се промени оваа недела. Спред прогнозите, ова недела ќе биде одлично време за патување, решавање на финансиски проблеми и запознавање на нови луѓе. Обидете се да се ослободите од оптеретувачките мисли. Четврток ќе биде најпозитивниот ден што ќе донесе нешто величенствено.

Девица

Првиот ден во неделата за Девиците може да биде прилично опасен и непредвидлив. Астролозите советуваат да избегнете апатија, себичност и мрзливост. Овие три карактерни особини ќе станат најризични за Девиците. Во однесувањето со луѓето треба да се избегнува и претерана импулсивност. Хороскопот предупредува да го избегнувате секој збор за да не навредите и предизвикате судир.

Вага

Вагите можат да очекуваат среќа и голем успех. Овие луѓе ќе имаат зголемена издржливост, подобрена интуиција. Единствен проблем кој може да се чека се наглите промени на расположение, посебно во втората половина на неделата. Обидете се да ширите љубов и добри вибрации, па тоа ќе ви се врати.

Шкорпија

Енергетските центри на Шкорпијата ќе бидат отворени оваа недела. Ве очекува добро расположение, зголемување на ефикасноста. Постои шанса да се соочите со препреките на работа и на полето на финансиите, но било кој проблем може бргу да се надмине. Периодот од 25 до 31 октомври астролозите го нарекуваат време на внатрешните противречности, стравови и комплекси. Шкорпиите ќе можат да станат најдобра своја верзија.

Стрелец

Стрелците треба да се фокусираат во областа на љубовта. Оваа недела е совршено време за пронаоѓање на сродна душа, романса, нови познанства. Ќе успеат да ги зајакнат постоечките односи. За да не ви се расипе расположението, астролозите силно порачуваат што помалку време да поминувате во непријателско опкружување- на пример, меѓу негативни луѓе и енергетски вампири.

Јарец

Јарците во овој период треба да поверуваат во законот на привлекување на мисли. Тоа ќе ви помогне да го промените својот живот на подобро, да ги остварите своите цели и соништа. Мора повеќе да размислувате за нешто добро, позитивно и емотивно. Можно е за Јарците да почне време во кое ѕвездите и планетите ќе им помогнат да станат подобри во сите планови. Ќе ја зајакнете вербата во себе и ќе остварите многу работи кои ги зацртавте. Бидете љубезни кон другите.

Водолија

Оваа недела Водолиите можат привремено да ја изгубат самодовербата и креативната енергија. Ако имате инспирација, можете да почнете да развивате нови идеи на работа и активностите дома. Сега е најважно разумно да се проценат своите можности, а не да се брза со донесување на одлука. Во кризни ситуации можете со сигурност да се потпрете на интуицијата.

Риби

Рибите треба да ги користат техниките за заштита на енергијата кон крајот на неделата за да ги заобиколите проблемите при средбата со непријатни луѓе. Враќање во минатото само ќе го отежне пронаоѓањето на решение. Повеќе да се посветите себеси, негување на својата душа, лица и тело. Покажете си себеси преку мали ритуали колку се сакате себе и што сте подготвени да промените.

Leave a Reply

Up ↑

%d bloggers like this: