Астро прогноза од 6.12 до 12.12

Овен

Личности родени во знак на Овен на почетокот на неделата можат да се чувствуваат тажно и незадоволно, меѓутоа, кон средината на седмицата можно е да слушнете некои убави вести кои можат да ви го поправат расположението. Можно е да ви се јават некои предизвици на работа. Не дозволувајте никој да ве запре во она што сакате да постигнете.

Бик

Ова може да биде многу поволна седмица за вложување, па сите личности родени во овој знак кои сакаат да ги вложат своите пари, треба тоа да го направат оваа седмица. Меѓутоа треба да бидете внимателни бидејќи некои понуди можат да изгледаат премногу добри за да бидат вистински. Не влегувајте во никакви зделки од кои подоцна ќе се откажете. На некои припадници на овој знак нема да им биде лесно да донесат најдобри одлуки, затоа е многу важно да бидете внимателни.

Близнаци

Близнаците ќе имаат многу среќа во оваа седмица. Ќе можат да решат некои многу важни работи кои ги мачат. Вашите комуникативни вештини ќе бидат многу добри што ќе ви биде од голема помош како во преговорите така и во решавање на некои проблеми. Многу припадници на овој знак ќе мора дополнително да се потрудат ако сакаат своите обврски да ги завршат на време. Ако е потребно побарајте помош.

Рак

Планетата Венера поминува низ вашата куќа на романтика што во оваа седмица ќе ве направи многу романтични. Многу припадници на овој знак можат дури да се отселат во друг град или држава. Обидете се да уживате во предизвиците и уживајте во среќата која тие ви ги носат.

Лав

Лавовите ќе имаат добра комуникација во оваа седмица посебно со нови луѓе. Нови познанства можат да ви го отворат патот кон среќата како во љубовта, така и во работата. Многу е важно да бидете сигурни во себе и со ентузијазам да гледате на иднината. Она што е многу важно во оваа седмица е да се опкружите само со добри и позитивни луѓе, а оние негативните и тосичните избегнувајте ги за да не ви ја расипаат среќата и доброто расположение.

Девица

Ништо не ја зајакнува самодовербата на Девицата и нејзината вера во себе како работа на себе и излегување од зоната на комфор. Личноста во овој знак оваа недела ќе се посвети на својата кариера и ќе ја прати голема среќа. Обидете се да не им зборувате на сите за своите планови и успеси, бидејќи некои луѓе во вашето опкружување не ви посакуваат добро. Личниот живот задржете го за себе за да не станете тема за трачарење и озборување.

Вага

Некои припадници на овој знак конечно можат да остварат некои работи за кои веќе долго време сонуваат. Оваа седмица ќе биде многу позитивна и продуктивна па ќе можете со лесно да ги извршувате своите задачи. Планетите во оваа седмица ќе бидат посебно наклонети, па можете да очекувате многу романтични авантури, успех на работа и средби кои можат да ви го променат животот.

Шкорпија

Шкорпиите чија работа е поврзана со креативност можно е да имаат многу успех на работа во оваа година. Ќе можете без страв да ги искажете своите креативни идеи, а многу ваши колеги на работа можат да ви бидат подршка во тоа. Меѓутоа, многу е важно да останете приземјени и да не летате високо.

Стрелец

Оваа седмица можно е да биде многу активна и динамична, но како се ближи викендот мора малку да застанете. Оваа недела ќе ви биде потребно многу храброст и одлучност ако сакате да постигнете она што зацртавте. Запомнете дека вашиот успех зависи само од вас и не смеете да се откажете од своите соништа. Само ако бидете храбри и имате верба во себе, можете да постигнете се’ што ќе посакате.

Јарец

Јарецот оваа седмица можно е да пронајде многу одговори на прашања кои го мачат. Ова ќе биде седмица во која не треба да започнувате било каква нова работа или проект. Многу е поважно да се посветите на работите на кои моментално работите и да ги завршите на време. Во оваа седмица исто така не треба да правите планови за иднина туку да уживате во сегашноста.

Водолија

Ова може да биде моногу поволна седмица за личности родени во овој знак. Можно е да се соочите со некои сериозни проблеми кои, ако не се решат на време, можат да имаат многу негативно влијание на вашиот живот. Не дозволувајте да ве обесхрабри и исцрпи. Многу е важно да се фокусирате на пронаоѓање на адекватно решение, бидејќи не е време за плачење и кукање. Има многу убави работи во вашиот живот па секогаш можете да пронајдете нешто што ќе ве направи среќни.

Риби

Некои припадници на овој знак ќе имаат потреба во оваа седмица да се решат од некои непотребни работи кои одамна сакаат да ги решат. Тоа може да влијае на нивното добро расположение и среќа во оваа седмица. Многу припадници ако доволно се потрудат ќе можат да постигнат некои свои цели. Некој близок може да ви понуди помош, не ја одбивајте, бидејќи помош ви е навистина потребна. Запомнете дека не мора секогаш и се’ сами да решавате.

Leave a Reply

Up ↑

%d bloggers like this: