Хороскопски знаци со кои треба да почнете врска и од кои треба да бегате

Овен– Припадниците на овој знак се многу страствени, брзо се заљубуваат и сакаат со целото свое срце. Сепак, тие заминуваат веднаш штом страста исчезне во врската. Инаку, врската со Овен е страсна и динамична, но и полна со кавги, расправии и непромисленост. Тие често знаат да западнат во магичниот круг на расправии и помирување и да останат во такви односи долго време.

Бик-Луѓето родени во знакот на Бик се олицетворение на лојалност и не сакаат да оставаат или да бидат оставени. Тие не се заљубуваа лесно, но кога некој ќе им влезе во срцето, тие ќе го чуваат и ќе го сакаат до крајот на животот. Сензуалноста е исклучително важна во нивната врска.

Близнаци-Тие не се склони да го остават партнерот, обично тие се оние што биле оставени. Тие имаат тенденција да флертуваат со другите и на некој начин уживаат кога ќе предизвикаат љубомора. Длабоко во себе, припадниците на овој знак се многу лојални, а единствениот начин да се смират е да најдат некој што ќе им биде интересен одново и одново.

Рак-Луѓето родени во овој знак сакаат мирни, стабилни и долги врски, по можност до крајот на животот. Уморни се од сомнителни луѓе и чувство на несигурност во врската. Тие често го поминуваат својот живот со својата прва љубов.Тие можат да бидат многу захтевни, љубоморни, несигурни и тоа се работи што можат да го одалечат нивниот партнер од нив. Тие ретко изневеруваат.

Лав– Личностите родени во знакот Лав се малку претпазливи кога станува збор за влегување во врска. Тие нема да се вљубат веднаш, но кога тоа ќе се случи, тие влегуваат во врска речиси сонувачки. Тие се препуштаат на емоциите, страстите и целосно се предаваат на партнерот. Но, по природа, тие брзо се досадуваат, па врските не им траат долго.

Девица-Девиците уживаат најмногу на самиот почеток на врската, додворување и освојување партнер е нивната шоља чај. Подоцна, тие многу го ценат чувството на сигурност што го даваат долгите врски. Тие се лојални, верни и ќе се смират кога ќе почувствуваат доволно емоции, почит и сигурност кај партнерот во врската. Тие не се склони кон флерт и прељуба.

Вага-За припадниците на овој знак, љубовните врски се засноваат на пријателство и тие ќе влезат во долга, сериозна врска само доколку се задоволни со физичкиот изглед на нивниот партнер и неговата склоност да се дружат и да излегуваат надвор. Имено, Вагите се одлични естети. Ценат фини, убави и луксузни работи. Тие сакаат да бидат опкружени со убавина и хармонија.

Стрелец-Тие се многу неодлучни кога станува збор за избор на партнер. Тие имаат тенденција да анализираат, размислуваат премногу во сè па и во љубовните врски. Кога ќе започнат врска со некого, тие често не се сигурни дали таа личност е вистинскиот избор. Тие се склони кон прељуба, но знаат добро да ја сокријат. Тие имаат проблеми со сврзување, понекогаш се нестабилни во љубовта и ќе го поминат животот со некој што ќе им даде слобода и, пред сè, им е пријател

Шкорпија-Иако се многу страствени, и ги водат физичката енергија и сексот, Скорпиите се многу лојални партнери. Тие се многу харизматични и привлечни за другите, така што односот со нив не е лесен, може да биде исполнет со чувства на љубомора и несигурност. Ова е токму причината зошто многу од нивните врски завршуваат со распаѓање. Совршен партнер за припадниците на овој знак е некој самоуверен, некој на кој може да се потпрат.

Јарец-Луѓето родени во овој знак се многу традиционални, тие не се врзуваат лесно, но кога ќе одлучат да го сторат тоа, тогаш тоа е врска за цел живот. Тие уживаат во хармоничен брак и воспитување на децата. Тие очекуваат верност од партнерот, а прељубата ја доживуваат како предавство и тешко ќе ја преболат.

Водолија-За да трае нивната љубовна врска, тие мора да имаат партнер покрај себе кој е исклучително интересен и предизвикувачки, во никој случај да не е досаден. Ним им треба некој со кој што нема да мора многу да менуваат или да се прилагодуваат. Тие сакаат разновидност и се плашат од монотон живот во брак или врска.

Риба-Припадниците на овој знак се најверните партнери на Зодијакот. Тие се олицетворение на верност и сонуваат да ги поминат своите животи со еден партнер. Тие се многу романтични и упорни. Тие можат да акумулираат фрустрации долго време, но кога ќе достигнат одредена граница, тогаш ги земаат работите и заминуваат.

Leave a Reply

Up ↑

%d bloggers like this: