Хороскоп за октомври 2023

Овен

Месецот вклучете ги вашите одлични преговарачки способности, бидејќи ќе ви донесат успех. Ѕвездите ќе ви бидат наклонети на професионален план и доколку барате нова работа. Со самото тоа и финансиите значително ќе ви се подобрат. А октомври убави денови носи и на љубовно поле. Несогласувањата од минатиот месец конечно ќе се решат, па ќе уживате во друштвото на партнерот. Ако сте сами, тогаш ќе се забавувате речиси цел месец, ќе флертувате, од што ќе се изродат и неколку авантури. За сѐ што ве очекува месецов, ќе ве послужи и здравјето и може да се рече дека почнува новата страница од вашиот живот.

Бик

Месецов повеќе ќе бидете посветени на работата отколку приватниот живот. Но, оваа вест е добра бидејќи ќе ви донесе поволни промени во деловниот живот – успеси, нови партнерства… Можеби и по некое разочарување, но нема да се одрази многу на идните планови. Иако ова ќе ви го окупира вниманието, сепак во октомври ќе зрачите со привлечност. Љубовта можете многу лесно да ја пронајдете во кругот на блиските пријатели. Затоа, не двоумете се да излезете на некоја забава и да заблескате. А ако е веќе покрај вас, не губете ги нервите. Нека настапи трпеливоста на сцена, не вреди поради ситници да ги расипувате односите со партнерот. Потрудете се, иако веројатно ќе ви биде потешко да премолчите и најтривијални нешта. И здравјето ќе ве служи месецов одлично, ќе бидете во комплетен баланс, конечно! Само, не кратете си го сонот.

Близнаци

Убав месец за близнаците, особено оние што се во очекување на официјализирање на врската. Љубовта ќе цвета, па дури и да сте сами, статусот ќе го смените, а емоциите ќе бидат постојани. Убавите емоции, ќе придонесат и за успех на работното место, бидејќи мозокот ќе ви работи брзо (секако!) и интелектуално ќе се покажете во вистинско место. Ви претстојат и успешни деловни патувања. Не ги одбивајте деловните понуди, дури и ако во прв момент не сте воодушевени. Она на што посебно треба да внимавате месецов е здравјето. Иако се подобрува, внимавајте на сингалите што телото ви ги праќа.

Рак

Тежок месец на работното место, во смисла дека ве очекуваат многу обврски и одлуки што треба да ги донесете. Се работи за големи одлуки, затоа добро промислете. Напнатоста на работното место сепак, нема да ја намали поволната емотивна состојба. Месецов ќе бидете сакани и уште повеќе ќе се зближите со партнерот на сите полиња. Оние што до сега беа несигурни во каков однос се, сега ќе го зацврстат. Октомври е месец кога мора да внимавате на финансиите. Не трошете без потребно. Купувајте паметно. За добрата здравствена состојба многу ќе ви помогне топлата семејна атмосфера. Сѐ е до размислувањето.

Лав

Досега планиравте, а месец октомври е идеален за започнување на реализацијата. Сѐ што ќе започнете сега ќе резултира со успех. Но, во емотивниот живот ќе треба малку да се смирите. Слушајте го партнерот и избегнувајте ги несогласувањата. И слободните да внимаваат и внимателно да ги следат знаците на симпатијата. Ако ги надминете сите несогласувања, врските ќе станат уште поцврсти. Бидејќи секогаш сте активни, во октомври запрете малку и одморајте. Ако имајте време и вежбајте, вратете го балансот во организмот.

Девица

Концентрација и компромис се зборовите што ќе ви го одбележат октомври. Концентрацијата ќе ви биде најпотребна на работното место, особено ако се занимавате со финансии и низ вашите раце има голем прилив на пари. А компромисот ќе ви помогне да ги надминете сите несогласувања со партнерот. Не може да биде секогаш како што вие посакувате, иако тоа тешко ви паѓа. Бидете трпеливи и убавите денови ќе бидат тука побрзо отколку што мислите. Но, затоа здравјето ќе ви биде одлично. Спортувајте повеќе и така подобрете си го расположението.

Вага

Среќен роденден Ваги! Вие сте сега свои на своето. Тие што се занимаваат со работа што е базирана на комуникација, ќе имаат неверојатен успех месецов. Но, и не само на работното место. Комуникацијата ќе биде клучна и во љубовниот живот. Сега ќе биде време на големи одлуки, чиј резултат секако ќе биде во ваша полза. Единствено октомври нема да им биде наклонет многу на оние со статус „сингл“. Но, тоа не значи дека треба да се затворите дома. Напротив, познанствата што ќе ги остварите месецов ќе резултираат со успех во некој од наредните. А за тие активности треба да изгледате убаво, на што отсекогаш и сте внимавале. Во одлична здравствена состојба сте. Одбегнувајте ги луѓето со негативна енергија и задржете ја насмевката месецов.

Шкорпија

Мали љубовни турбуленции на Шкорпиите овој октомври. Иако ќе бидете полни со енергија, сепак она што ви е потребно сега е да забавите малку и да ги донесете вистинските одлуки, независно дали сте во врска или не. Кога ќе го решите тоа, ќе бидете понесени од страста што ќе ја чувствувате месецов. За среќа и здравјето ќе ве служи добро. Можна е по некоја настинка, која ќе ја решите многу бргу. На работното место ќе има позитивна атмосфера, што ќе ви овозможи убаво да размислите за идните деловни чекори и финансиската ситуација.

Стрелец

Не откажувајте се месецов. Нека ве краси трпеливоста и позитивната мисла. Размислувајте брзо, но точно и успехот нема да изостане. Сепак, во октомври повеќе ќе сакате да се посветите на емоциите. И секако дека сакате, бидејќи ве очекува многу страст и љубов. Ако сте сами, статусот може многу бргу да се смени. Вие што веќе сте во заедница, можно е да се израдувате на вестите за проширување на семејството. Иако физичкиот нагон ќе биде доминантен, сепак тоа сосема ќе ви ја врати насмевката на лицето и вербата во живот. Токму затоа ќе сакате да изгледате убаво. И здравјето ќе биде на ваша страна.

Јарец

Нема големи промени од претходниот месец на работното место. Всушност, ќе биде помирно од претходниот, секако, но без значителни промени. Тоа и ви одговара. Ако сте посветени и успешни, тоа и ќе бидете и овој месец, во спротивно ќе мора да се потрудите повеќе за остварувањето на целите. Месецов комплетно ќе се посветите на семејството, што и се очекува од вас. Ако сте од оние што „тапкаат во место“, обидете се да ги подобрите работите, а уште подобро вртете ја страницата. На слободните им се „смешка“ нова шанса за љубов. Месецов исто така, посветете го себеси, разгалете се малку. Правете го тоа во што уживате, потсетете се на омиленото хоби.

Водолија

Не така поволен месец за Водолиите на работно место. Но, не анализирајте премногу и имајте повеќе верба во себе. Нека зборува рациото од вас. А во емотивниот живот ќе бидете како мало животинче што ќе сака да се гали и да прима љубов. Иако можеби нема да се согласувате со сѐ што ќе каже партнерот, сепак ќе преминете преку сѐ, само за да се најдете во неговите прегратки, заштитено. Слободните ќе се впуштат во авантури без обврски. Здравјето во поголемиот дел од месецот ќе ве служи добро. Можни проблеми во последната недела во октомври, па внимавајте на настинки.

Риби

Позитивните вибрации кај сите знаци, нема да ве одминат и вас. Тимска работа ќе го одбележи овој октомври за вас. Ќе имате моќ да ги убедите другите во вашите ставови и да остварите услови. Сепак, нема да има некои значајни промени на тоа поле. Повеќе ќе се посветите на емотивниот живот, каде ве очекуваат мали несогласувања. Не е нешто што не може да се надмине, сепак потребна е комуникација. Сега не е добро време да бидете себични. Но, затоа, слободните претставници имаат супер шанси да го сменат статусот и да ги исполнат сите свои замисли. Месецов не заборавајте да се грижите за себе.

Leave a Reply

Up ↑

%d