Хороскоп за јуни 2022 година

Овен Планетите можат да ги насочат вашите мисли во минатото, да размислите за тоа каква врска имавте и зошто е прекината. Размислувајќи за ова, сигурно ќе сфатите кого сакате да видите покрај себе. Ова ќе ви даде сила и самодоверба, вашата привлечност ќе се зголеми. Само избегнувајте поврзување со личности со кои имате негативни односи... Continue Reading →

Храизматичен Јарец- еве по што е посебен

Никогаш не се играјте со неговите емоции. Тие кои ќе се обидат, во најголем број на случаи многу лошо ќе си поминат. Личноста родена во овој знак типичен е пример за некој кој ќе даде се' за другиот. Ако му докажете дека сте вредни за тоа. Ова е знак кој живее за љубов. Знак кој... Continue Reading →

Шкорпиите или го сакате или не! Еве по што е посебен овој знак

Шкорпиите не се плашат пред промените и предизвиците бидејќи потполно веруваат во себе и не се плашат од нови ситуации. Никогаш нема да реагираат импулзивно, ниту ќе се доведат во непријатна ситуација. Каде и да се појави, Шкорпијата остава многу силен, дури доминантен впечаток. Таа едноставно не може да остане незабележана. Шкорпиите на прво место... Continue Reading →

Месечен хороскоп за Мај

Овен Драги Овнови, во овој месец се случуваат промени кои се многу позитивни па нема потреба да се грижите. Некои ризични денови има околу 16.05 кога е помрачувањето на Месечината во вашето осмо поле на трансформација и длабока посвест, што може да предизвика некои стравови. Затоа бидете трпеливи. Емотивно можете да забележите дека вашиот партнер... Continue Reading →

Голем хороскоп за оваа пролет за секој хороскопски знак

Овен За Овновите е важно да не брзаат, иако имаат многу идеи и планови и кои сакаат да се движат во повеќе правци истовремено. Неопходно е да се земат во предвид околностите кои нема секогаш да се развиваат поволно. Во сите конфликтни ситуации мора да се однесувате смирено. Затоа е важно правилно да ги одредите... Continue Reading →

Кои животни принципи го водат вашиот хороскопски знак

Овен Со мене се исплаќа да се расправаш.Подобро нешто да се направи, отколку подоцна да жалиш зошто тоа не го направи.Човекот секогаш останува млад ако му е духот млад.Тврдоглавоста не е порок.Јас не напаѓам, јас се бранам. Бик Не сакам ништо што е туѓо и не сакам никој да го гиба она што е мое.Кој... Continue Reading →

Детокс или пост? Што е подобро за вас?

Што е подобро- детокс или пост? Сакате да го исчистите организмот од токсини, но не сте сигурни што е за вас подобро? Детокс е елиминација на токсините во организмот кои се спроведува со помош на посебно осамислено мени, здрави смути и природни производи за чистење на организмот. За разлика од детоксот, која вклучува конзумација на... Continue Reading →

Астро прогноза до 6.03 2022 година

Овен Следната седмица може да биде многу напорна и затоа добро подгответе се. Вашата самодоверба може да биде разнишана, што може да влијае на вашите комуникативни вештини. Мора да бидете многу претпазливи и не смеете да наседнувате на лажни ветувања. Ако сакате да постигнете се' она што зацртавте, мора да внесете некои промени. Кога се... Continue Reading →

Почнува периодот на Рибите. Што не’ очекува?

Во овој период ќе се свртиме кон креативноста, уметноста, песни, танц, поезија, фотографија, медитација, суптилност, трансцендентали светови, поголеми сосотојби на свеста и повисоко Јас. Овој период не е на материјален туку на духовен. Овој период е на Рибата, но е поволен за Раковите, Шкорпиите, Биковите и Јарецот, а неповолен за Близнаците, Стрелците и Девиците. Другото... Continue Reading →

Астро прогноза за март- Вага, Шкорпија, Стрелец

Вага Многу е важно да верувате во себе и своите способности и не дозволувајте му на никој да го диктира вашиот живот. Слушајте ги своите инстикти и следете го вашиот пат. Во овој месец ќе имате многу добри односи со своето семејство и ќе можете да ги решите сите проблеми кои до сега ве мачеа.... Continue Reading →

Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑