Ако бившиот те ‘гњави’, како да го откачиш?

Секој има право да продолжи со својот живот па така и ти. Ако неодамна излезе од врска, а твојот сега бивши партнер сака да му се вратиш, што да направиш? Ситуацијата може да биде иритантна, посебно ако ништо не чувствуваш за него. Еве неколку совети: Соочи се со него. Ова е можеби најдобар начин. Најди... Continue Reading →

Ако си неодлучна овие денови дали да го оставиш својот партнер или не..

Се сомневате во својот партнер? Дали нешто тргнало лошо, а не сте сигурни дали да го оставите? Модерната жена го очекува вистинскиот животен партнер. Поминаа деновите кога жените се грижеа за мажите или своите потреби ги ставаа на второ место во нивна корист. Особините кои покажуваат дека тој не те поддржува се: Исмејување и омаловажување... Continue Reading →

Како да му покажете на мажот дека сте заинтересирани за него?

Од мажот секогаш се очекува да го направи првиот чекор, но добро е да знаеш како да му покажеш дека си заинтересирана за него. Малите сигнали се сигурен начин да му го свртиш вниманието, а сепак да не бидеш ти таа која ќе го направи првиот чекор, односно која приоѓа. Ако си доволно храбра, нема... Continue Reading →

Само едно жената нема никогаш да му го прости на мажот

Жената многу простува. Ако љуби, секако. Па дури и ако не љуби, туку жали. Или почитува. Или само поради благородност на жената. Може да прости неверство, грубост, мрзливост. Дури и предавство. Но, постои една работа која не треба да се прости, а се простува. Но, непоправливо влијае на односот. Секогаш. Тоа е ситуација кога мажот... Continue Reading →

Ако сте на почеток на преубава љубовна врска..

Да се биде вљубен и да се започне врска носи премногу прекрасни емоции. Новата врска буди надеж, чувства и нови подобри очекувања. Но, понекогаш се случува врската да заврши пред да започне. Поентата е да ја започнете на вистински начин, бидејќи само така ќе може да се надевате дека ќе потрае. Секоја врска е единствена... Continue Reading →

Ако сте моментално слободна жена- уживајте!

Да се биде сингл не е секогаш едноставно и забавно. Но, не мора да биде досадно и депресивно. Постојат многу предности кога не сте во врска. Сега кога сте слободна жена, можете да научите многу повеќе за себе, за своите желби, потреби и животни цели. Погледнете неколку причини зошто е добро да сте слободни. Уживате... Continue Reading →

Како најлесно да го шармирате мажот?

Мажите не се толку компликувани колку што мислиме дека се. Тие се многу едноставни суштества. Но, да се шармира маж може да стане компликувано ако премногу размислувате за тоа. За среќа, не е тешко да сфатите како тоа да го направите на вистински начин. Доволно е да правите неколку работи кој тој ги сака и... Continue Reading →

Oд машки агол: Вистинскиот маж не ја третира жената лошо, тоа го прават кукавиците

Знам дека доживеа многу лоши работи во животот кои ниту една жена никогаш во животот не треба да ги доживее, бидејќи наместо љубов толку пати доживеа само болка. Мислеше дека покрај себе го имаш вистинскиот маж, но наместо тоа имаше кукавица кој ја користеше секоја прилика кон тебе да се однесува лошо, кој те омаловажуваше... Continue Reading →

Кога мажот нема сериозни намери со жената?

Мажот кој ја сака својата партнерка никогаш нема да ја изневери бидејќи разбира дека со тоа само може да ја уништи врската. Тој ќе се потруди да му помогне на својата партнерка да стане подобра, ќе и' биде постојана поддршка во сите животни моменти. За жал постојат и мажи кои не влегуваат со најдобри намери... Continue Reading →

Што треба да знаете за новите познанства преку социјалните мрежи?

Денес побргу ќе запознаете некој преку интернет отколку во кафуле или ресторан. Затоа треба да ги знаете правилата на виртуелното запознавање. Факт е дека никогаш не знаеш со сигурност на кого ќе налеташ (ниту пак во вистинскиот свет), па сепак се препорачува доза на претпазливост. Ако сакате да започнете врска преку интернет, мудро е да... Continue Reading →

Up ↑