“ Се ми е позволено, но не е се полезно

“ Се ми е позволено, но не е се полезно, се ми е позволено, но ништо не сакам да завладее над мене. “ (1 Коринтјани 6, 12 ) Се ми е позволено. Да имам безброј стандардни или первезни полови односи, во ноќта, среде белината на денот, без пречки или таинствено со континуирано штрекнување да не... Continue Reading →

Какви партнери им одговараат на Водолиите?

Водолија & ВодолијаСовршена љубовна комбинација. Водолиите се активни личности, сакаат да излегуваат, одлично работат кога се под притисок... Единствен проблем во врската меѓу две Водолии би можело да претставува тоа што Водолиите тешко ги искажуваат чувствата. Водолија & ОвенОва е врска во која никогаш нема да е здодевно! Одлични се како пријатели, а во врска... Continue Reading →

Знаеш…не мора да трае долго…за да трае вечно…

Прочитав стотици мотивациони говори. Сите оние за црната точка на белиот лист хартија. Сите тие толку различни а сепак толку исти. Ќе биде подобро...Приказна слушната илјада пати. Ќе биде подобро... Колку време му е потребно на времето за раните да се претворат во лузни...Барем да не болат толку. Покрај некои луѓе учиш како да бидиш... Continue Reading →

Не му го објаснувајте на никој својот живот

Се надевам дека знаете за тоа. Не го објаснувајте својот живот, своите одлуки, своите избори. Посебно на оние кои не ве разбираат или оние кои очекуваат да бидете некој кој секогаш игра на сигурно. Се надевам дека знаете дека не треба да престанете да работите она што сакате, само затоа што некој друг 'има проблем... Continue Reading →

Понекогаш стануваме ладни за да преживееме

Понекогаш речиси незабележително, доаѓа денот кога сме малку поладни од порано, малку повнимателни за да се потсетиме што е тоа што се нарекува љубов кон себе. Меѓутоа, тие околу нас не ја сфаќаат оваа внатрешна промена. Тогаш се случува 'магија': другите почнуваат да ја ценат личноста која бевте пред да се 'оладите'. Кој и да... Continue Reading →

Какви се Јарците во љубовта?

Ако успеете да ги скротите ќе имате лојални партнери Упорните Јарци ѝ пристапуваат на љубовта како на сериозен бизнис. Како најпосветениот знак на целите во зодијакот, тие не си играат наоколу. Постојат шанси дека веќе имаат 10-годишен план за животот и нивниот партнер едноставно мора да ја следи оваа агенда. Љубовните авантури не се за... Continue Reading →

Дали вашата врска е токсична? 22 знаци кои го докажуваат тоа

Има дисбаланс во врската, тој ја има моќта, а вие сте „поданик“. Ве контролира и љубоморен е. Од неговото однесување сте демотивирани да се грижите за себе. Ниту една врска не е совршена и во секоја постојат мигови на кавги и нервоза, но некои врски едноставно се токсични, влијаат негативно на вас и вашето здравје... Continue Reading →

Сопругот ја изневерува мојата пријателка, дали да ѝ кажам?

„Биди подготвена дека секогаш постои шанса таа да ти се истури, да има напад на бес или пак да ја негира ситуацијата и да не сака да прифати...“ На интернет кружи искрена исповед на жена што сака да ѝ каже на својата пријателка дека сопругот ја изневерува, а Џена Бирч, авторката на книгата „The Love... Continue Reading →

Време на Вагите. Што ве очекува?

Што ги очекува хороскопските знаци? Овен Вие сте огнен и енергичен знак, но Сонцето во Вага ќе ве мотивира да се одморите, да успорите и да ги наполните батериите. Ова чувство е веројатно засилено бидејќи наскоро Марс, вашата планета, ќе почне да се движи ретроградно. Марс нема да биде официјално ретрограден до 31 октомври,но вие... Continue Reading →

Каков е стрелецот во љубовна врска со другите хороскопски знаци?

СТРЕЛЕЦТАА-ТОЈ Таа е племенита жена со огнен темперамент и многу страсти во себе, а притоа елегантна, со аристократска става, спокојство и мир. Не е некој синоним за верност, а тоа и не и треба бидејќи тешко се врзува. Ова е слободна и ослободена жена со многу пријателства, успешна во сите области за кои ќе се одлучи.... Continue Reading →

Theme: Baskerville 2 by Anders Noren.

Up ↑